Paní Zima se nevzdává

Právě naopak. Lyžařské podmínky nemají chybu, hory nejsou přeplněny, stopy téměř každý den nově projety, není na co čekat!

Zima je zpět

Na nic nečekej a vydej se na hory užít si parádních podmínek. No a když Ti to náhodou nevyjde, tak tady je alespoň pár obrázků.

PF 2023

Jaký budeš mít rok 2023 záleží hlavně Tobě, a my Ti jen můžeme popřát, ať k tomu máš i tolik potřebné zdraví a štěstí

Užívej nádhery
Udrž si pevnou půdu pod nohama
Odhodlej se změnit to, co chceš změnit, ale máš strach
Buď obklopen kamarády
Raduj se v každé situaci
Dýchej s přírodou

Zima v plné parádě

Letošní zima nastoupila ve ve velkém stylu. V polovině prosince je projeto asi 200 km tratí a běžkaři si užívají lyžařskou extázi plnými doušky. Posuďte sami…

Kulturní podzim

Podzim na Potkávárně byl ve znamení kultury. Svoji návštěvou nás poctilo několik špičkových hudebních interpretů, jejichž dosah přesahuje nejen Jablonecký okres, ale i hranice naší republiky. Velice si toho vážíme, a doufáme, že koncerty potěšily všechny přítomné posluchače. Pro ty, co na koncertech nebyli, nabízíme krátké ukázky.

Zdeněk Zdeněk – jazzový pianista, hudební skladatel a aranžér
Ivana Pokorná (Národní divadlo) a Pavel Barnáš (symfonický orchestr České republiky)
Tschavolo & Carlos Vlasák, Oskar Placák

Konference Chantrasia

Tentokrát se na Potkávárně sešli účastníci vědecké konference Chantrasia. Že nevíte, co to znamená? Pro vysvětlení – Chantransia je konference určena pro studenty vysokých škol všech stupňů i odborníky z praxe, kteří se zabývají studiem sinic a řas.

Dovolujeme si přebrat report z konference
Letošní 32. ročník studentské konference Chantransia konané ve dnech 20.-23.10. měl rekordní účast: setkalo se 45 lidí, převážně vysokoškolských i středoškolských studentů, „profesionálů“ – akademiků i lidí z praxe. Chantransia se snaží odlišit od klasického formátu podobných akcí a zakládá si na své neformálnosti. Kromě kvalitních odborných konferenčních příspěvků a terénní exkurze po Jizerských horách nabídla mikroskopické praktikum zaměřené na diverzitu místních sinic a řas. A nechyběl ani tradiční bohatý společenský program – kuloárové debaty, hudební večery s kytarou a zpěvem, hraní deskových her, saunování, přespání v tee-pee a koncert. Potkávárna u Havrana se ukázala být skvělou volbou pro akci.

Newsletter 09/2022

Soustředění juniorského výběru z Velké Británie

Snažíme se ukázat krásné ale také náročné terény orientačním běžcům ze zahraničí. Tentokrát jsme měli možnost poskytnout zázemí britskému výběru nadějných juniorů. Snad si to užili plnými doušky, posuďte sami.

Perský večer

Tentokrát jsme rozšířili cestovatelskou besedu o kulinářský zážitek. Nefalšovaný kuchař Ali z Íránu připravil širokou paletu tradičních pokrmů.