O nás


Tomáš a Dan

Tomáš & Dan

Kamarádi od dětství, kteří ještě za totality spolu projeli stopem Evropu. První semínko pokusit se zrealizovat tento projekt bylo zaseto už v této době.


Lenka & Dan

Lenka & Dan

Posledních 13 let pobývali společně s celou rodinou na různých místech Anglie a Skotska, z toho posledních pár let na kouzelném ostrově „Isle of Wight“ v anglickém kanálu. (Zatím ještě) Spojené království  je nádherné, ale chalupa na českých horách byla jejich celoživotním snem, takže se rozhodli použít Brexit jako záminku, a začít se pomalu vracet zpátky do stejně krásných Čech.

Šárka & Tomáš

Šárka & Tomáš

Společně žijí kousíček za Prahou, kde prožívají chvíle, kdy jejich děti postupně opouštějí hnízdo a hledají vlastní cestu života. To je také hlavní hnací motor k začátku nové životní etapy.

Dan (koordinátor projektu)

Za starých časů organizátor Brontosaurů a podobných zážitkových pobytů, občasný průvodce pro cestovky, nejvíce spokojen při pohybu v přírodě v jakékoli formě, ať už je to turistika, běh, kolo, plachetnice nebo kajak. Těsně po revoluci spoluautor prvního českého cestovatelského průvodce „Evropou s prázdnou kapsou“…

Po pracovní stránce celoživotní „Ajťák“ se zkušenostmi z mezinárodního prostředí včetně vedení mezinárodních týmů (ale dost o samotné práci).

Lenka (designer projektu)

Dcera pana sládka, amatérská muzikantka, která ráda cestuje, fotí a příležitostně sportuje. Potkat ji můžete nejspíš na kole. Konzultanka, která Vám (bez záruky) odpoví na každou otázku, protože, jak praví klasik v pohádce Lotrando a Zubejda: „Když u vás v Čechách musíte ptát ženy, zeptáme ženy“.

Tomáš (realizátor projektu)

Tvrdí o sobě, že ho zásadním způsobem ovlivnilo členství ve sportovním a turistickém klubu a prostředí orientačního běhu, ve kterém se pohybuje od dětských let. Má v oblibě silniční cyklistiku a v zimě lyže v obou podobách. Rád cestuje, a nikdy neprožil dovolenou na jediném místě. Jeho profesí je obchod. Prošel několika českými i nadnárodními společnostmi, kde měl na starosti prodej a vedení obchodních týmů.

Šárka (ekonom projektu)

V dětství se věnovala závodně plavání a kanoistice, na vysoké škole turistice a po seznámení s Tomášem – jak jinak? Se stala orienťačkou. Ráda cestuje a má svůj seznam zemí, kam by se chtěla podívat a postupně z něho odškrtává. Pracovně se věnuje ekonomice a controllingu. Má ráda pořádek, a proto se i u nás věnuje ekonomice a účetnictví.

Dále s námi do toho jdou…

Andy & Pavel

Na Potkávárně je jejich cílem jednoduše vytvářet lidsky příjemné prostředí pro všechny, co k nám zavítají.

Společně mají to štěstí se těšit z malého synka Tobiáše. Rodičovství je pro ně krásná a někdy i náročná cesta, na které není o překvapení nouze.

Pavel (provozní)

Vystudovaný chemik a nadšený sportovec.

Když se v roce 2015 přestěhoval za Andy do Anglie, začal ve svém prvním zaměstnání pracovat na vývoji solárních článků. Práce to byla zajímavá, avšak být zavřený v laboratoři nebylo úplně ono, navíc ho to vždy táhlo zpět do Čech.

Miluje přírodu, přirozenost, čas strávený s fajn lidmi stejně jako klid o samotě, otužování, jídlo, dobré pivo a spoustu dalších věcí. Jako nadšeného sportovce ho vedle orientačního běhu, ve kterém za mlada urval i několik medailí. Poslední dobou se čím dál tím více věnuje také organizaci sportovních akcí. Několik let také cvičil japonské bojové umění Aikido.

Andy (organizátorka budoucích aktivit, momentálně na mateřské)

Po půlce života stráveného v Anglii “čecho-angličanka”, zapálená organizátorka aktivit od dětských táborů, přes různorodé akce na univerzitě v Cambridge, až po koordinaci veterinářů z více než 50 zemí světa v rámci výzkumného projektu. Baví ji poznávat různé kultury, miluje pobyt v přírodě, pohyb a nacházení kouzla
v každodenním životě. Nyní si plně užívá všechny tváře mateřství.

Tom alias ToKo (expert přes všechno)

Tom není (zatím) sportovní, to bychom si vymýšleli, zato ale umí opravit a zprovoznit téměř cokoli, zná téměř všechno a v kterémkoli okamžiku má k dispozici jakýkoli nástroj, který je zrovna potřeba. Kromě toho umí výborně vařit.