O nás

 


Lenka & Dan

Lenka & Dan

posledních 13 let pobývali společně s celou rodinou na různých místech Anglie a Skotska, z toho posledních pár let na kouzelném ostrově „Isle of Wight“ v anglickém kanálu. (Zatím ještě) Spojené království  je nádherné, ale chalupa na českých horách byla jejich celoživotním snem, takže se rozhodli použít Brexit jako záminku, a začít se pomalu vracet zpátky do stejně krásných Čech.

Dan (koordinátor projektu)

Za starých časů organizátor Brontosaurů a podobných zážitkových pobytů, občasný průvodce pro cestovky, nejvíce spokojen při pohybu v přírodě v jakékoli formě, ať už je to turistika, běh, kolo, plachetnice nebo kajak. Těsně po revoluci spoluautor prvního českého cestovatelského průvodce „Evropou s prázdnou kapsou“…

Po pracovní stránce celoživotní „Ajťák“ se zkušenostmi z mezinárodního prostředí včetně vedení mezinárodních týmů (ale dost o samotné práci).

Lenka (designer projektu)

Dcera pana sládka, amatérská muzikantka, která ráda cestuje, fotí a příležitostně sportuje. Potkat ji můžete nejspíš na kole. Konzultanka, která Vám (bez záruky) odpoví na každou otázku, protože, jak praví klasik v pohádce Lotrando a Zubejda: „Když u vás v Čechách musíte ptát ženy, zeptáme ženy“.

 
 

Dále s námi do toho jdou…

Andy & Pavel

Na Potkávárně je jejich cílem jednoduše vytvářet lidsky příjemné prostředí pro všechny, co k nám zavítají.

Společně mají to štěstí se těšit z malých synků Tobiáše a Tomáše. Rodičovství je pro ně krásná a někdy i náročná cesta, na které není o překvapení nouze.

Pavel (provozní)

Vystudovaný chemik a nadšený sportovec.

Když se v roce 2015 přestěhoval za Andy do Anglie, začal ve svém prvním zaměstnání pracovat na vývoji solárních článků. Práce to byla zajímavá, avšak být zavřený v laboratoři nebylo úplně ono, navíc ho to vždy táhlo zpět do Čech.

Miluje přírodu, přirozenost, čas strávený s fajn lidmi stejně jako klid o samotě, otužování, jídlo, dobré pivo a spoustu dalších věcí. V orientačního běhu za mlada urval i několik medailí. Poslední dobou se čím dál tím více věnuje také organizaci sportovních akcí. Několik let také cvičil japonské bojové umění Aikido.

Andy (organizátorka budoucích aktivit, momentálně na mateřské)

Po půlce života stráveného v Anglii “čecho-angličanka”, zapálená organizátorka aktivit od dětských táborů, přes různorodé akce na univerzitě v Cambridge, až po koordinaci veterinářů z více než 50 zemí světa v rámci výzkumného projektu. Baví ji poznávat různé kultury, miluje pobyt v přírodě, pohyb a nacházení kouzla
v každodenním životě. Nyní si plně užívá všechny tváře mateřství.

Tom alias ToKo (expert přes všechno)

Tom není (zatím) sportovní, to bychom si vymýšleli, zato ale umí opravit a zprovoznit téměř cokoli, zná téměř všechno a v kterémkoli okamžiku má k dispozici jakýkoli nástroj, který je zrovna potřeba. Kromě toho umí výborně vařit.

Dále bychom rádi alespoň zmínili spoustu dalšich lidiček bez kterých bychom to prostě nedali

Šárka & Tomáš ze Sulic, Jitka & Honza z Klánovic, Štěpán a Blanka z Karlova, Zuzka & Ben z Londýna, Pavlína & Pavel z Hořovic, Jana & Lukáš z Benešova, nesčetné množství brigádníků z různých oddílů orientačniho běhu, Karlovské i Maxovské komunitě a spoustu dalších